למה נשים שמזיזות את האגן נתפסות כרקדניות טובות יותר?

זה רישמי! נשים שמזיזות יותר את האגן במהלך ריקוד נתפסות כרקדניות טובות יותר!

במחקר, שפורסם ב-Scientific Reports, גילו החוקרים כי אישה נחשבת לרקדנית טובה יותר ככול שתנועות האגן שלה גדולות יותר וככול שהיא מפגינה יכולות קואורדינציה גבוהות יותר (בדגש על היכולת לייצר תנועה א-סימטרית והפרדות בין חלקי הגוף השונים), ספציפית היכולת להזיז את חלק ימין של הגוף בנפרד מצד שמאל.

צוות החוקרים סרק את צורת המחול של 39 נשים שונות, והציג את התנועות על אוואטר (כמו בסרט – רק הרבה יותר פרימיטיבי) בפני 200 איש שדירגו את אופן הריקוד של כל אישה.

יש מספר פרשנויות מדוע תנועות אגן ותנועות א-סימטריות גורמות לאישה להתפס כרקדנית טובה יותר:

א. הסבר אבולוציוני -

הליכה נשית היא בדרך כלל מאופיינת ביותר תנועה מהאגן לעומת הליכה גברית שמאופיינת בתנועה של פלג הגוף העליון בדגש על הכתפיים. אישה שמדגישה את תנועה האגן מסמלת לגברים שהיא "פורייה". אישה פוריה נתפסת כאטרקטיבית יותר וכרקדנית טובה יותר.

ב. הסברים תרבותיים -

- סדר חברתי/סימון טריטוריה - הריקוד, הוא דרך של הנקבה לאותת לנקבות אחרות מי כאן המלכה האם (תחשבו ביונסה, ג'ניפר לופז, מדונה, ריאנה...). ככול שאת רוקדת גדול ופתוח יותר כך נראה שאת מרגישה יותר בנוח עם עצמך וכך את משדרת עוצמה וחוזק מול וביחס לסביבה שלך.

- המחול כשפה - אנחנו שופטים רקדנית (בעצם כל אישה ואיש) לפי שפת הגוף שלה. תנועות מסוימות מעבירות לנו מסר מסוים. תנועות גדולות משדרות ביטחון ועוצמה מה שמתורגם כריקוד טוב יותר.

מה אנחנו יכולות לקחת מהמחקר הזה?

- ברמה האישית - תרגישו חופשי לאלתר ולעשות תנועות "גדולות" ברחבת הריקודים. אם אתן נהנות, מי שיראה אתכן ייהנה גם כן.

- ברמת בניית כוראוגרפיה - תנועות א-סימטריות נתפסות בעיני המתבונן כקשות ומורכבות יותר. אל תפחדו להוסיף תנועות והעמדות א-סימטריות לכוראוגרפיה שלכן, הן יגרמו לכן ולרקדניות שלך להיראות טוב יותר ללא תוספת מאמץ :)

* למאמר המלא כנסו

#טיפים #הופעה #תנועותאגן

ההמלצה שלנו
פוסטים אחרונים
ארכיון
חיפוש לפי תגיות
No tags yet.
עיקבו אחרינו
  • Instagram - Black Circle
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now